Peeling skóry głowy

Oczyszczający peeling do skóry głowy to rodzaj zabiegu, którego celem jest oczyszczenie skóry głowy i poprawa jej kondycji oraz kondycji włosów. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek rodzaju peelingów, warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji skóry, aby dobrać odpowiedni rodzaj peelingu i uniknąć ewentualnych niepożądanych skutków. Dobrze przemyślana pielęgnacja stanowi podstawę pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia. Regularne korzystanie z peelingu przynosi wiele korzyści również dla zdrowia skóry i włosów. Niektóre z zalet włączenia tej procedury do swojej rutyny to:
  1. Usuwanie martwego naskórka – zabiegi  złuszczające pomagają usunąć martwe komórki naskórka, które mogą blokować pory.
  2. Redukowanie problemów dermatologicznych – regularne peelingowanie skóry głowy może pomóc m.in. w walce z łupieżem czy nadmiernym wypadaniem włosów. Umożliwia też regulowanie pracy gruczołów łojowych.
  3. Poprawa ukrwienia skóry – peeling skóry głowy pobudza mikrokrążenie krwi, co może przyczynić się do zwiększenia ilości składników odżywczych dostarczanych do ujścia mieszków włosowych. Sprzyja to przyspieszeniu porostu włosów.
  4. Oczyszczenie skóry – stosowanie peelingu do skóry głowy przyczynia się do usuwania z niej zanieczyszczeń, zrogowaciałego naskórka i nadmiaru sebum. Pomaga to zmniejszyć ryzyko powstawania łojotoku i zapobiec przedwczesnemu wypadaniu włosów.
  5. Zwiększenie objętości włosów – zabiegi złuszczające mogą wzmocnić włosy i wpłynąć pozytywnie na ich porost. Poprawa mikrokrążenia krwi i oczyszczenie porów z zanieczyszczeń przyczynia się do lepszego dotlenienia cebulek włosów. 
  6. Spowolnienie przetłuszczania się włosów – regularne stosowanie zabiegów peelingujących może pomóc w usunięciu problemu nadmiernie przetłuszczającej się skóry głowy. Taki efekt jest następstwem regulacji wydzielania sebum.
  7. Podniesienie skuteczności pielęgnacji – oczyszczenie i polepszenie ukrwienia skóry głowy przyczynia się do lepszego wchłaniania substancji aktywnych zawartych w szamponach i innych produktach pielęgnacyjnych.

Ważne! Nie zaleca się stosowania peelingu skóry głowy zbyt często. Nadmiernie intensywne złuszczanie skóry i pomijanie przerw na jej regenerację może prowadzić do wystąpienia podrażnień. Zaleca się przeprowadzanie takiego zabiegu raz lub dwa razy w tygodniu, a w przypadku delikatnej skóry głowy – nawet raz na dwa tygodnie.

Zostaw komentarz